Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
148 postów 359 komentarzy

Oczekiwanie

wiatr - Oczekiwanie jest stałą domeną człowieka. O tym będzie mój blog. Oczekiwanie okresu młodości, wieku dojrzałego, wolnościowe itd. Jednak najważniejszym oczekiwaniem człowieka jest oczekiwanie na miłość, nie ma jej dzisiaj, to pewno przyjdzie

"szwab zawsze szwabem" stoi.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nie wolno oddawać władzy ludziom wywodzącym się z obcej nacji, bo to dla kraju katastrofa.

 

Tracone wpływy, to zagrożenie dla interesów!
Przegrywając wybory, PO tracąc wpływy wpadła w panikę, że kończy się czas tej wspaniałej prosperity, wolności dla działań szarych, intratnych interesów. Rzutem na taśmę stworzono pułapkę z Trybunału Konstytucyjnego, w którym zdecydowaną większością dysponowała PO,(uczynnymi jej członkami ).

Ruszyła machina fałszywej propagandy z Petru, Rzepińskim na czele!
Tu najpierw trzeba zadać pytanie, ile % polaka w Petru? I ile polaka prócz nazwiska, w Rzepińskim?

Tu wrócić trzeba do rządów Tuska (z pochodzenia Niemiec), i dlaczego te rządy trwały tak długo. Schemat był bardzo prosty – Tusk obsadzał stanowiska ludźmi wywodzącymi się z obcych nacji. Wiedział, że tacy ludzie nie będą dbali o polskość, o Polskę, ale głównie o swoje interesy. I to się sprawdziło w stu procentach. Takim ostrym przykładem słuszności tej tezy, było zniszczenie Polskich stoczni, by nie tworzyły konkurencji dla Niemieckich stoczni.

Tłumaczenie Tuska, że stoczni nie można dotować, nie znajdywało potwierdzenia w faktach, bo Merkel dofinansowała swoje stocznie i to potężnie.
Nikt z rządu Tuska, nawet nie próbował oponować w obronie stoczni, ale
wręcz przeciwnie, robiono wszystko, by odrodzenie uniemożliwić. Taka polityka była prowadzona w odniesieniu do całego przemysłu.

Wyprzedaż Polskiej własności trwała przez cały czas rządów PO.
Media - które stanowiły podstawę dla fałszowania obrazu działań rządu, kupili Niemcy, handel również trafił do ich rąk, a podatku nie płacili, więc teraz ponownie machina propagandy ruszyła, by jeszcze mącić Polakom w głowach. Utrata mediów publicznych na rzecz obecnie rządzących, jest dla PO katastrofą, bo prawda nie będzie mogła być ukrywana, jak to miało miejsce dotychczas, kiedy to prawda nie mogła dotrzeć do szerokiej opinii.

Co działo się w rolnictwie? Ogromne obszary rolne wykupili ludzie z państw zachodnich, dla których stworzono specjalne warunki,
produkcja z ich gospodarstw była odbierana w całości, przez zakłady które były w rękach, również obcych. A Polscy rolnicy swojej produkcji nie mogli nigdzie sprzedać, chyba, że po cenach poniżej kosztów produkcji.

Tak to wyglądała, biorąc z grubsza, polityka gospodarcza rządów PO i PSL, gdzie gro osób w rządzie stanowili ludzie wywodzący się z obcych nacji i po części ze sprzedawczyków, których u nas nie brak. PO oddała samorządy PSL-owi zapewniając sobie swobodę dla swoich działań, jak i pewność, że z ich strony żadnego sprzeciwu nie będzie, że poprą wszystko, co PO zaproponuje. Nie mylili się, PSL-owcy uszczęśliwieni ogromnym korytem z którego mogli czerpać pełnymi garściami, mieli w głębokim „poważaniu” resztę społeczeństwa, jak i interes kraju.

Szczytem hipokryzji jest fakt, że przed kamerami telewizji występuje były minister Sienkiewicz, w roli recenzenta moralności obecnej ekipy rządowej.
O czym to świadczy, to już każdy może sobie bez trudu sam odpowiedzieć.
To tak jak z krzykiem o nocne posiedzenia sejmu. Nowoczesna (czytaj siostra PO) zgłasza dziesiątki zapytań, wniosków formalnych, ale i PO, PSL, co powoduje przeciąganie posiedzenia w czasie, w celu niedopuszczenia do zamknięcia tematu, a następnie gromkich krzyków w kierunku opinii publicznej, że to skandal, by nocą zapadały decyzje.

Człowiek wywodzący się z obcej nacji, nie będzie dbał o kraj w którym funkcjonuje, ale o swoje interesy, jak i nacji z której się wywodzi.
Jaskrawy przykład daje tu Tusk, który miast na pobudzenie Polskiej gospodarki, to za oficjalnie sześć miliardów euro naszych pieniędzy, kupił
sobie stołek w unii.
Teraz inny funkcyjny Niemiec unii, próbuje dyscyplinować Polskę, wnikać w suwerenną politykę naszego kraju. Dlaczego nie podaje daty kiedy wreszcie Niemcy zaczną spłacać Polsce odszkodowanie wojenne, w wysokości trzech bilionów dolarów?! A co w tym temacie zrobił Tusk? Tusk, miast żądania spłaty przez Niemcy odszkodowania wojennego, nakazał zwracać Niemcom majątek, który porzucili Niemcy uciekając przed wkraczającą armią czerwoną. Polaków wyrzucano na bruk, a określone majątki przekazywano Niemcom. A był to przecież zwyczajny rabunek, bo jeśli już ktoś by miał
Niemcom płacić odszkodowania, zwroty za majątki, to Rosja, bo przecież to nie Polacy ich wyrzucili, ale porzucili sami i uciekli.

Niestety, ciągle jeszcze z naszego stawu, czyli Polski, ryby wyławiają obce nacje, a nam pozostają tylko raki i pijawki. Trzeba nam wspierać obecną ekipę rządową, aby mogła dokonać zwrotu akcji.


  


 

 

 

KOMENTARZE

 • tak.
  http://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201507/1438168107_0pyqpm_600.jpg
 • @trojanka 16:19:30
  To wszystko prawda !!! Prawdą jest też to że to żydzi chazarscy stali za wybuchem obu wojen światowych, w każdym razie ci od finansów. To że uderzenie Hitlera poszło na Polskę i ta wojna przybrała tak potworny dla Polaków obrót też zawdzięczamy chazarskiemu żydowi J.Beckowi !!! Holokaust to jedna wielka ściema, demokratyczna opozycja w PRL to byli żydowscy agenci żydowskiej bezpieki, nie dziwi więc magdalenkowy akt zawłaszczenia Polski przez chazarów i ćwierćwiecze ściemy nazywanej demokracją a polegającej na niszczeniu wszystkiego co polskie. Rosjanie pod wodzą Putina oczyścili kraj z tego plugastwa, a kiedy my ? Wkrótce będzie za późno, zostaną sami żydzi ...
 • @Drab61 16:52:23
  Słusznie twierdzisz, wkrótce może być za późno, bo te wszy ziemi zagnieździły się w naszym kraju, a w dodatku napływ ciągle trwa.
  Czy obecna ekipa to widzi?
 • @trojanka 16:19:30
  Od kogo żądać odszkodowań? Oczywiście, że od Niemców, a Niemcy jeśli chcą, to niech żydów skarżą.
 • @wiatr 19:51:35
  Tak ! Odszkodowania od zbrodniarzy, tego mamy żądać.
  Jak nas kuratelą EU chce objąć to My mamy w EU zażądać odszkodowań od zbrodniarzy. Odszkodowania dla Polaków , nie dla chazarów, pewne kwestie muszą być wyjaśnione na forum europejskim, jak nie to zwrot historyczny dla wszystkich w Europie.
  Patrioci Polacy z PiS muszą być czujni , muszą byc czujni posłowie Polacy w sejmie i senacie.

  pozdrawiam:)
 • Marsz poparcia dla Usraela w Polsce!!Policzymy 10-01-16r ilu mamy icków!!
  https://www.facebook.com/MarszPoparciaDlaIzraela/

  Trzeba sie modlić o duży mróz i duży śnieg w Warszawie!!
 • gwoli przypomnienia...
  http://werwolfcompl.blogspot.com/
 • @Zorion 20:27:01
  Trzeba, i to z całą czujnością obserwować posunięcia polityków, bo icki mają szczególne przywileje. Musowo pilnować czy obecna ekipa będzie im przedłużać przywileje, czy skróci im cugle.
 • @Nibiru 21:41:50
  Można im podrzucić i inny tekst z czasu okupacji.
  Jak był Śmigły Rydz, to my nie robili nic.
  A jak przyszedł Hitler złoty, to nauczył nas roboty, aj waj.
  Choć to nie stosowne, to jednak trafnie oddawało prawdę o ickach.
 • @trojanka 16:19:30
  Pytanie do W. Putina o Słowian https://youtu.be/RQKaoO2QEqo Tak Rosjanie witają Motocyklistów z Polski https://youtu.be/62uHrAyS1tM Tak reagują Rosjanie na obecność Motocyklistów z Polski https://youtu.be/m9Ry1awiRBM Popatrzcie I Pomyślcie Chwilę. Myślenie Nie Boli! Polscy Motocykliści w zderzeniu z rosyjską Policją
  https://youtu.be/iDCRqeLKIug Przejazd przez Moskwę
  https://youtu.be/_htlomhyBvg
  Nikt Nie Zabronił.....„Boże coś Polskę” u stóp Uralu w wykonaniu Rajdu Katyńskiego https://youtu.be/LG8by5bJ2Q0 Nikt Nie Zabronił.....Rajd Katyński upamiętnił zamordowaną carską rodzinę
  https://youtu.be/gKypdGF3HY8
  Tak się bawi XV Rajd Katyński
  https://youtu.be/O4Cos2lr72k Mnie tam zawsze bylo duzo blizej do Rosjan niz do Niemcow, Anglikow, Amerykancow czy innych nacji. Mysle tu o powinowactwie dusz. O tym tajemniczym rezonansie jaki we mnie zaczyna grac gdy spotykam Rosjanina, Bulgara, Slowena, Serba, Czecha czy Slowaka. Moze to wlasnie jest ten slynny slowianski zew krwi?
  Z Rosjaninem mogę godzinami gawędzić o ważnych i mniej ważnych elementach naszej egzystencji, razem sobie rzewnie pośpiewać i nigdy ale to przenigdy się nie znudzę. Jednak od czasu od kiedy władcy Nasi przestali troszczyć się ("odpuścili") o Ziemie Zachodnie i Śląsk, a weszli w spór z Moskalami o rubieże wschodnie, następowała wrogość między Naszymi Słowiańskimi Narodami. Skutecznie podsycana ona była przez Prusy, a zwłaszcza ośrodek polityczny zainstalowany w Londynie w połowie XVI wieku. Założycielem Prus był nie kto inny, tylko Nasz Król Zygmunt I Stary, który dla swojego siostrzeńca przyzwolił na powstanie pierwszego państwa protestanckiego w Europie, co się sromotnie na Nas zemściło!!! Narody Słowiańskie, które będąc w Sojuszu, mogły bez problemu rządzić światem, z braku wzajemnej współpracy, a wzrastającej niezgody traciły przyrodzone im przymioty. To takie wybrane refleksje i na koniec fundamentalne pytanie: kto Nas obecnie dalej dzieli i osłabia?!!!
 • @Kula Lis 65 11:43:47
  Z Historii wynika, że szlachta, ale nie ma co wracać.
  Natomiast obecnie, to nie tajemnica, że ci co na czarnych interesach dorobili się fortun, to gotowi nawet z diabłem się skumać, byle by tylko fortuny nie stracić. Kim są, to widać po ich działaniu przeciw Polsce.
  Te żądania by unia wstawiła Polskę do kąta, świadczą o tym dobitnie.
  A Niemcy chętnie w taką kampanię się włączją, bo mają w tym własny interes, zawsze tak było.
 • @wiatr
  Skalę postkolonialnego wyzysku Polski najlepiej widać na przykładzie transgranicznego przepływu zysków i kapitału. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez posła Sylwestra Chruszcza z sejmowej komisji d/s UE - od czasu wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, tylko niemieckie firmy z tytułu realizacji kontraktów na realizację projektów infrastrukturalnych w Polsce zgarnęły ok. 20 mld euro. Polskie firmy działające na terytorium Niemiec zyskały w ten sposób zaledwie 0,2 mld euro. Stosunek 1 do 100. Czyli z kaŻdego ojro "dotacji" wracało do Niemiec 80%! Ci którzy popierają tę mafię, powinni być uznani za zdrajców narodowych i powieszeni!
 • @Kula Lis 65 13:54:40
  Przecież oni POpierają takie działania, bo sami też korzystają, puki co.
 • @trojanka o zdarzeniu w Kolonii i nie tylko...
  A może te noworoczne macanki, to taka afrykańska tradycja plemienna ? A że afrykańscy chłopcy się jeszcze nie zintegrowali kulturowo, to już raczej zaniedbanie rządu Angeli. Nie było prelekcji, wspólnych spotkań, chłopcy się czuli wyobcowani. :-) Media w Niemczech na polecenia władz federalnych przez 3 dni blokowały informacje na temat tych zajść, tak oto wygląda wolność słowa w Niemczech! A poważnie to przez kilka dni po sylwestrze media niemieckie starały się ukryć brutalną napaść imigrantów w Kolonii. Skala zjawiska okazałą się zbyt duża aby ja ukryć. Burmistrz Kolonii Henriette Reker po spotkaniu kryzysowym na konferencji prasowej przyznała, że kobiety muszą dostać wytyczne jak zachowywać się wśród imigrantów. Zasugerowała, że ofiary napaści są same sobie winne. Gdzie niemieckie niezależne media , czyżby wszyscy zaspali? Informacje po pięciu dniach ? A może Guenther Oettinger powinien zająć się tą sprawą na forum UE ? Kto wie czy odgórne wytycznej UE nie chciały zataić faktów ? Ciekawe ile z tych Niemek agitowało i pomagało imigrantom? Ciekawe czy zmieniły zdanie. Jeśli nie to może potrzebują mocniejszych doświadczeń. Niestety, ale to nie koniec horroru Niemców. Sprowadzili ponad milion muzułmanów(następne miliony w drodze!) i ich obyczaje na swoją ziemie. Zapłacą za to bardzo wysoką cenę i tylko następna wojna może to zmienić. Ps. Telefon imigranta zawierał nagrania AV 9 MORDERSTW I 48 GWAŁTÓW ZBIOROWYCH dokonanych na trasie Grecja , Austria ! https://miziaforum.wordpress.com/2016/01/05/telefon-imigranta-zawieral-nagrania-av-9-morderstw-i-48-gwaltow-zbiorowych-dokonanych-na-trasie-grecja-austria/
 • @trojanka
  Od jakiegoś czasu zauważcie iż w TV i wszelkich mendiach propaguje się zarost na drwala czy 3 dniowy! Kiedyś tego nie było, 100% facet miał być gładko ogolony! a teraz? Mam takie wrażenie iż propaganda wciskała i utrwalała nam wizerunek brodaczy od hmmm 2-3 lat? Też macie takie spostrzeżenie? Może to teoria spiskowa ale czyż nie było to przyzwyczajanie do widoku brodatych kozojebców? Masz Polko i Polaku mocne nerwy? jak nie to nie oglądaj. https://youtu.be/cnY4avRD3Ag na to nie da się patrzeć! a miękki nie jestem na takie widoki….. ale się NIE DA! przeciwko ruskim kałacha do ręki nie wezmę ale tę hołotę jak mi braknie amunicji to saperką zajebię! Ta rasa i ta wiara powinna przestać istnieć! a tego malca co misiowi łeb obżyna powinno się do wora i do jeziora! jak kota utopić. (kota nigdy bym tak nie utopił - to okrucieństwo!) Proszę mi nie pisać iż jestem zwyrodnialcem, masochistą itp. weźcie pod uwagę iż jak ten mały psychol dorośnie to być może mnie bądź komuś z mojej rodziny łeb oderżnie! nie znamy dnia ani godziny ani jak potoczy się nasze życie…. przed IIWS też nikt nie wierzył w bestialstwo nazistów!!! a ci są 100x gorsi od SSmanów!
 • @Kula Lis 65 18:47:17
  Trzeba by zacząć od tego, że to Arabia Sałdyjńska jest głównym dowodzącym exodusu. Szefowie rządów państw europejskich otrzymali
  zawrotne kwoty by exodus mógł trwać. Jest to publiczną tajemnicą, ale tak samo jak utajnianie wiedzy o gwałtach, mordach, to i o pieniądzach wszyscy milczą. Nie wiadomo jak daleko w struktury rządów te pieniądze wniknęły. Tylko ktoś wielce naiwny, wierzy, że to ucieczka przed wojną.Islam to przecież religia i państwo zarazem - zmierzają do opanowania Europy! To dzicz z piekła rodem sterowana przez szejków z jednym celem zniszczyć "niewiernych" a dla nich niewiernymi są wszyscy i tego nie kryją.
  Zatem, jakie pieniądze wchodzą tu w grę, skoro rządy europejskie z taką determinacją bronią tych z piekła rodem, i nie zważając na swój naród?!
 • @wiatr 20:16:35
  Witaj Wiaterku!
  Dzięki za artykuł; zgadzam się z Jego treścią, ale tez zgadzam się z komentarzami, więc już nie powielam treści...
  W Nowym Roku życzę samych radości i Bożych łask i niech spełni się wszystko- to czego oczekujesz. Serdecznie pozdrawiam. Helena
 • @wiatr
  Bardzo dobry ruch przysparzający poparcia społeczeństwa Jarosława Kaczyńskiego i PiS! JEST JUŻ WYCIE tej poubeckiej skorumpowanej mafii!! Czyli jawność oświadczeń majątkowych przesądzona!!!. Sędziowie ujawnią swoje majątki! Do tej pory oświadczenia sędziów, prokuratorów oraz ministrów miały status informacji niejawnych, a ich upublicznienie zależało wyłącznie od woli zainteresowanych. To się jednak zmieni - jeszcze w tym tygodniu do Sejmu ma wpłynąć projekt poselski, który będzie zmierzał do ujawnienia majątków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". - Wobec nowego projektu negatywnie odnosi się całe środowisko sędziowskie. Ich zdaniem jawność oświadczeń majątkowych może być dla nich źródłem zagrożenia. Sędziowie zwracają również uwagę, że żadna władza nie jest przychylna sędziom, ale ten pomysł wzmacnia podejrzenia, jakoby zawód ten łączył się bezpośrednio z korupcją. Tym bardziej że w projekcie PiS znalazły się przepisy o stworzeniu pionu, który miałby zajmować się ściganiem przestępczości wśród sędziów i prokuratorów - czytamy w dzisiejszym "Dzienniku". Ps....No w końcu jakaś konkretna decyzja odnośnie uporządkowania kwestii korupcji w sądownictwie. Teraz będzie można łatwiej przyłapać takiego nieuczciwego sędziego za branie łapówek. Wyroki za łapownictwo w wymiarze sprawiedliwości powinny być bardzo surowe włącznie z przepadkiem mienia w całości. Dopiero teraz podniesie się lament o ograniczeniu swobód obywatelskich. To środowisko wymaga gruntownej przemiany i jest to opinia wyrażana przez ludzi z tej branży którzy nie godzą się na patologie występujące w tej grupie. Wielkie brawa dla Rządu. Wtedy będzie zastosowana reguła , że wszyscy są równi wobec prawa. A nie jak dotychczas, że są równi i równiejsi. To jest MUS i powinien być od dawna: nie ma żadnego przymusu bycia urzędnikiem państwowym. komu się nie podoba - WYPAD! jeśli naród płaci komuś wysokie pensje, to chce wiedzieć KOMU. takie to trudne do zrozumienia, panowie urzędnicy państwowi? PiS POWINIEN TYLKO REAKTYWOWAĆ PONIŻSZĄ USTAWĘ, MA GOTOWCA! I PO WASZEJ SPRZEDAJNEJ, SKORUMPOWANEJ POUBECKIEJ MAFII! Sędziowie, prokuratorzy, wszelkiej maści urzędnicy i służby! Pomyśleć, że kiedyś w imię prawa urzędnik mógł ponieść karę śmierci. :
  Ustawa z dnia 18 marca 1921 roku o zwalczaniu przestępstw z chęci zysku, popełnionych przez urzędników.

  Art. 1. Urzędnik, winny popełnienia w związku z urzędowaniem i z pogwałceniem obowiązków urzędowych i służbowych:

  1.kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), albo udziału w tychże (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli mienie skradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone) było mu dostępne lub powierzone z powodu służby lub stanowiska służbowego;

  2.oszustwa lub udziału w niem (art. 51 k. k. ros. Z r. 1903, § 5 austr. u. k. z r. 1852, §§ 47 – 49 niem. k. k. z r. 1871), jeśli oszustwo popełniono w ten sposób, że winny w zamiarze osiągnięcia dla siebie lub osoby trzeciej nieprawnej korzyści majątkowej wyrządził innemu szkodę majątkową przez wprowadzenie w błąd lub utrzymywanie w błędzie za pomocą przedstawienia okoliczności fałszywych, albo przekręcania lub ukrywania prawdziwych - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.

  Art. 2. Urzędnik, winny:

  1.przyjęcia bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub innej korzyści majątkowej, danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej;


  2.innego przestępstwa służbowego, popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych lub służbowych w b. dzielnicach rosyjskiej i pruskiej, a w b. dzielnicy austriackiej nadużycia władzy urzędowej, popełnionego z chęci zysku

  - będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.


  Art. 3. Urzędnik winny przyjęcia w związku z rozstrzyganiem spraw urzędowych lub służbowych bądź podarunku lub innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy takiego podarunku lub korzyści majątkowej, danych be zamiaru skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, albo żądania takiego podarunku lub korzyści majątkowej, ulegnie karze ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15.


  Art. 4. Winny udziału w przestępstwach, przewidzianych a art. 1 i w ust. 2 art. 2 tej ustawy, o ile udział taki nie pociąga za sobą kary surowszej w myśl art. 1, będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie.


  Art. 5. Kto osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich,chociażby bezskutecznie, skłania urzędnika za pomocą podarunku, bądź innej korzyści majątkowej, bądź obietnicy tychże do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych, lub dopuszcza się udziału w przestępstwie, przewidzianem w ust. 1 art. 2 niniejszej ustawy – będzie karany ciężkim więzieniem (domem karnym) od 4 do 15 lat; jeśli zaś winny dopuszcza się takiego przestępstwa zawodowo – będzie krany śmiercią przez rozstrzelanie.

  Kto osobiście lub za pośrednictwem osób trzecich,chociażby bezskutecznie, skłania urzędnika do przestępstwa, przewidzianego w art. 3 niniejszej ustawy, lub w tem ostatniem przestępstwie dopuszcza się udziału, będzie karany więzieniem (w b. dzielnicy austriackiej – ścisłym aresztem) od 1 miesiąca do 1 roku.

  Jednak będzie wolny od kary ten, kto przyczyni się do wykrycia lub udowodnienia dokonanego przekupienia, zanim władza, powołana do ścigania, dowie się o jego czynie.


  Art. 6. Przepisy ustaw karnych dzielnicowych o prawie nadzwyczajnego łagodzenia lub zamiany kary nie stosują się do przestępstw, przewidzianych w niniejszej ustawie; wszakże w wypadkach mniejszej wagi lub w razie uznania okoliczności łagodzących sad wymierzy za przestępstwa, przewidziane w art. 1 – 5 ustawy niniejszej, w miejsce kary śmierci, karę ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15, karę zaś ciężkiego więzienia (domu karnego) od lat 4 do 15 wyznaczy w rozmiarze od 1 roku do 4

  lat.


  Art. 7. Przestępstwa, wymienione w art. 1 – 4 i cz. 1 art. 5 niniejszej ustawy, uważane będą za zbrodnie; przestępstwo, przewidziane w cz. 2 art. 5 za występek.

  Usiłowanie będzie karane na równi z dokonaniem.

  Karom za udział, przewidzianym w art. 4 i 5 niniejszej ustawy, ulegają również osoby, nie będące urzędnikami.


  Art. 8. W wypadku przestępstw, przewidzianych w art. 2, 3 i 5 niniejszej ustawy, należy otrzymany podarunek lub wartość tegoż uznać za przepadłe na rzecz Skarbu Państwa.

  Art. 9. Urzędnikiem w rozumieniu ustawy jest ten, kogo odpowiednia ustawa karna w chwili popełnienia przestępstwa za urzędnika uważa (art. 636 cz. 4 k. k. ros. Z r. 1903, § 101 austr. u. k. z r. 1852 i § 359 niem. k. k. z r. 1871).


  Art. 10. Ustawa niniejsza nie stosuje się do osób, które w chwili popełnienia przestępstwa nie ukończyły lat 21; nie dotyczy to przestępstwa, przewidzianego w cz. 2 art. 5 ustawy niniejszej.


  Art. 11. Przepisy ustawy niniejszej nie stosują się do udziału, przewidzianego w § 49a niem. k. k. z r. 1871, tudzież do wypadków, przewidzianych z art. 151 cz. 3 k. k. ros. Z r. 1903 i w § 9 austr. u. k. z r. 1852).


  Art. 12. Przepisy szczególne ustaw karnych, stanowiące o karach łagodniejszych lub o bezkarności kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia), nie będą stosowane do urzędników, odpowiadających według ustawy niniejszej. Jeśli jednak winny kradzieży lub przywłaszczenia (sprzeniewierzenia) dobrowolnie zwrócił mienie kradzione lub przywłaszczone (sprzeniewierzone), albo w inny sposób wynagrodził szkodę, zanim jego wina ujawniona została przed władzą do ścigania przestępstw powołaną, - wolny

  będzie od kary.  Art. 13. Sprawy o przestępstwa, przewidziane w ustawie niniejszej, o ile nie stosuje się postępowania uproszczonego, rozpoznawane będą co do winy i kary we wszystkich instancjach przez sad karny w składzie 3 sędziów państwowych.

  W b. dzielnicy rosyjskiej wyroki sadu pierwszej instancji we wszystkich sprawach, do których stosuje się niniejsza ustawa, są ostateczne i mogą być zaskarżone jedynie przy odpowiednim zastosowaniu przepisów o zaskarżeniu wyroków w drodze kasacji.

  Jeżeli przestępstwo jest zbrodnią, należy wyznaczyć oskarżonemu obrońcę z urzędu, o ile nie ma on obrońcy z wyboru.

  W b. dzielnicy austriackiej stosuje się odpowiednio przepis § 341 proc. kar.


  Art. 14. Winni przestępstw, popełnionych przed wejściem w życie ustawy niniejszej, ulegną karze w myśl ustaw dotychczasowych, o ile przepisy ustawy niniejszej nie przewidują łagodniejszej kary.

  Art. 15. Do osób wojskowych należy stosować ustawę z dnia 1 sierpnia 1919 r. (Dz. Pr. Nr 64, poz. 386) ze zmianami, zawartymi w ustawie z dnia 17 grudnia 1920 roku (Dz. Ust. z 1921 r. Nr 2, poz. 4).

  Przepisy ustawy niniejszej stosują się odpowiednio i w wypadkach, gdy przestępstw, przewidzianych w art. 4 i 5 dopuszczono się odnośnie do osób, podlegających sadownictwu wojskowemu.


  Art. 16. Rada Ministrów władna będzie uchylić moc obowiązującą ustawy niniejszej uchwałą, zatwierdzoną przez Naczelnika Państwa i ogłoszoną w Dzienniku Ustaw. Z chwilą wejścia w życie tej uchwały postanowienia ustaw karnych, uchylone, zmienione, lub ograniczone w swem działaniu skutkiem przepisów ustawy niniejszej, odzyskują moc prawną.


  Art. 17. Ustawa niniejsza wchodzi w życie z dniem jej ogłoszenia; równocześnie traci moc ustawa z dnia 30 stycznia 1920 r. w przedmiocie odpowiedzialności urzędników za przestępstwa, popełnione z chęci zysku (Dz. Ust. Nr 11, poz. 60) tudzież rozporządzenie Rady Obrony Państwa z dnia 6 sierpnia 1920 r. (Dz. Ust. Nr 73, poz. 501) w przedmiocie poddania przestępstw, popełnionych przez urzędników z chęci zysku, orzecznictwu sądów doraźnych, oraz oparte na nim rozporządzenie Rady Ministrów z dnia

  16 lutego 1921 r. (Dz. Ust. Nr 18, poz. 101).


  Art. 18. Wykonanie tej ustawy należy do Ministra Sprawiedliwości, a w b. dzielnicy pruskiej – do Ministra b. Dzielnicy Pruskiej w porozumieniu z Ministrem Sprawiedliwości.


  Marszałek: Trąmpczyński

  Prezydent Ministrów: Witos

  Minister Sprawiedliwości: w. z. Dr. J. Morawski

  Minister b. Dzielnicy Pruskiej: W. Kucharski.
 • @Kula Lis 65 09:41:50
  Hmm cóż, to były inne czasy, więc radykalizm prawa musiał być ostry.
  Ja nie jestem aż tak radykalny, co nie znaczy, że się zgadzam ze stanem faktycznym. Myślę, że za przewinienia w formie łapówek, czy jak w przytoczonej wyżej ustawie, przepadek mienia absolutnie konieczny, a dodatkowo wydalenie na stałe z szeregów tej formacji w której był. Bo w tej chwili są nietykalni, i to bez względu na rodzaj przestępstwa jakiego się dopuszczają, święte krowy!
 • @trojanka 14:36:46
  Z Siergiejem, to chyba by można, bo np. szwab to by otruł. A Siergiejowi, to żal by było trunku marnować, więc by go nie zatruł.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej